Koronowirus i moda 0
Koronowirus

Koronowirus i moda

Maseczki i osłony przeciwwirusowe na co dzień

Statystyki zakażeń koronawirusem w Polsce wskazują na wciąż wysoką liczbę zachorowań i póki nie pojawi się skuteczne lekarstwo na COVID-19 lub odpowiednia szczepionka to wciąż będziemy musieli stosować się do ograniczeń w codziennym życiu. Dystansowanie społeczne to jeden z tych elementów, podobnie jak noszenie maseczek ochronnych lub plastikowych przyłbic. Trudno jednak wyglądać dobrze zakładając jednorazową, niebieską maseczkę do stylowej bluzki, letniej sukienki lub wakacyjnej koszuli, lub eleganckiego polo. Podobnie wygląda sytuacja z noszeniem plastikowych przyłbic ochronny. Wiele z takich osłon przeciwwirusowych jest bardzo funkcjonalnych, jednak ich estetyka, wzornictwo i design pozostawia wiele do życzenia.

Wyglądaj modnie i czuj się bezpiecznie

Zakażenie się koronawirusem nie zawsze oznacza zachorowanie na COVID-19, niemniej jednak warto dbać o siebie i swoich najbliższych, aby minimalizować ryzyko zachorowania. Bardzo dobrą alternatywą dla maseczek antywirusowych są przyłbice lub osłony przeciwwirusowe, zwłaszcza że wiele osób skarży się na uciążliwość w oddychaniu przez maseczkę ochronną. Zamiast męczyć się w masce antywirusowej w upalne dni, to wygodniej jest założyć letni, słomkowy daszek z ruchomą i odpinaną osłoną twarzy wykonaną w wysokiej jakości PVC. Poza osłoną przeciwsłoneczną i przeciwwirusową, zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wygodnego zjedzenia lodów lub wypicia ulubionego napoju bez pozbawiania się ochrony przeciwwirusowej. Taki letni, słomkowy daszek z przyłbicą antywirusową jest dostępny w czterech kolorach: écru, beżowym, jasnobrązowym i czarnym, więc łatwo dobrać odpowiedni model dla siebie. Moda na daszki przeciwsłoneczne z osłoną twarzy już się rozpoczęła i z uwagi na ich uniwersalność noszą je kobiety w różnym wieku, zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i w górach.

Daszek z przyłbicą lub kapelusz z osłoną

Jeśli któraś z pań niekoniecznie przepada za daszkami przeciwsłonecznymi, to innym pomysłem pozwalającym na ochronę przeciwwirusową jest elegancki kapelusz z odpowiednią osłoną. Takie kapelusze z osłoną twarzy, jednocześnie chroniące przez słońcem są dostępne w kilku kolorach - écru, beżowym i jasnobrązowym. Każdy z kapeluszy posiada indywidualnie zaprojektowane i eleganckie zdobienie, nadające mu swój styl i charakter.

Moda antywirusowa dla dzieci

Co prawda najcięższy przebieg choroby COVID wywołanej przez koronawirusa występuje u osób starszych, jednak ważne jest też zabezpieczenie naszych dzieci, aby nie przenosiły tego wirusa na swoje babcie i dziadków. Maseczka ochronna występuje w jednym, uniwersalnym rozmiarze, więc trudno jest dobrać ją w taki sposób, aby na pewno spełniała swoją ochronną funkcję. Problem ten rozwiązują kapelusze z osłoną dla dziewczynek, a dla chłopców są przygotowane zawsze modne czapki baseball'owe, także z osłoną. W obu przypadkach osłony przeciwwirusowe są odpinane zarówno od czapki, jak i od kapelusza. Takie połączenie nakrycia głowy z osłoną pozwala na ochronę przeciwsłoneczną oraz przeciwwirusową. Kapelusze i czapki mogą być szczególnie przydatne podczas kolonii oraz obozów, na których spotykają się dzieci z różnych stron Polski i z różnych środowisk. Kapelusze z osłoną dla dziewczynek występują w trzech kolorach – miętowym, różowym, beżowym, a dla chłopców można wybrać sposób czapek w kolorze czarnym, żółtym, białym. Warto też zwrócić uwagę, że czapki z osłoną występują też w kolorze różowym, który idealnie pasuje do dziewczynek.

Czapki z osłoną dla mężczyzn i nie tylko

Gdy już wyposażyliśmy w kapelusze, daszki i czapki kobiety, dzieci i osoby starsze to nie wolno zapominać o mężczyznach. Co prawda wielu z nich to prawdziwi twardziele, ale są też odpowiedzialni za swoich najbliższych, więc także mężczyzn warto wyposażyć w odpowiednie środki ochrony przeciwwirusowej. Maseczki ochronne nie pozwalają im na swobodne wypicie ulubionej kawy lub bezalkoholowego piwa, ale bejsbolówka z osłoną przeciwwirusową już na pewno spełni swoją funkcję. Najbardziej popularny i klasyczny kolor czarny z pewnością się spodoba. Tymczasem białe i różowe bejsbolówki z osłoną antywirusową mogą z powodzeniem nosić kobiety, którym bliżej do stylu sportowego lub swobodnego.

Koronawirus w wakacje

Wakacyjne wyjazdy będą niestety sprzyjały powstawaniu nowych ognisk koronawirusa w Polsce. Z tego powodu warto zadbać o zabezpieczenie siebie i swoich najbliższych, aby uniknąć zakażenia i uniknąć COVID-19. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne, a jeśli korzystamy z maseczek jednorazowych to należy je odpowiednio stosowań, a po zużyciu bezpiecznie wyrzucić. Jeśli jednak nie lubicie nosić maseczek, to wartą rozważenia alternatywą są daszki, kapelusze i czapki wyposażone w odpowiednie i funkcjonalne osłony przeciwwirusowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl