REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

WYSYŁKĘ WSZYSTKICH ZAMÓWIEŃ REALIZUJEMY W 24 GODZ !

Karta antywirusowa - produkt na rynek amerykański

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 72,00 zł 72.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Karta antywirusowa - oczyszczająca jest nowoczesnym produktem opartym o technologię powolnego uwalniania ClO2 (dwutlenek chloru - CD), który jest obecnie uznawany za nową generację silnych i potężnych fungicydów na świecie.

Skutecznie blokuje wirusy, drobne zawieszone cząsteczki, pyłki, kurz, hamuje rozwój pleśni czy bakterii (tj. staphylococcus aureus, e.coli, candida albicans, pseudomonas aeruignosa).

Karta sterylizacyjna pochłania wilgoć z powietrza, co wywołuje reakcję chemiczną w której uwalniany jest gazowy dwutlenek chloru. Istotą jest zachowanie ciała stałego i pasywne uwalnianie. Sterylizacja dwutlenkiem chloru wymaga długiego czasu i zamkniętej przestrzeni - nasze produkty charakteryzują się sterylizacją o powolnym uwalnianiu niskiego stężenia, co zapewnia bezpieczeństwo w użytkowaniu. Umożliwiła to zastosowana polimerowa technologia wolnego uwalniania.

Karta jest lekka i wygodna w użyciu poprzez zawieszenie na szyi, przymocowanie do paska, zewnętrznej kieszeni czy zewnętrznej części torby. Odpowiednia do ochrony osób w każdym wieku, zwłaszcza starszych i dzieci.

Japońska technologia wykorzystuje potrójną moc gazowego dwutlenku chloru (CD) w niskim stężeniu (0,03 PPM) do zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą powietrzną, zarówno bakteryjnym, wirusowym, jak i grzybiczym.

Chlorine dioxide (dwutlenek chloru CAS No.7758-19-2) został wskazany jako bezpieczny i skuteczny środek bakteriobójczy o szerokim spektrum działania klasy A1 przez:

WHO (World Health Organisation), EPA (Unites States Environmental Organisation, FAO (Unite Nations Food and Agriculture Organisation)

Sposób działania: 

wolno uwalniający się gaz chlorine dioxide oczyszcza i eliminuje bakterie, wirusy i grzyby z otaczającego powietrza.

Sposób użycia: 

wyjmij kartę sterylizacyjną, oznacz datę otwarcia na karcie i załóż ją na siebie. Unikaj bezpośredniego kontaktu ze skórą, zwłaszcza mokrą lub pokrytą potem (wilgoć przyspiesza uwalnianie dwutlenku chloru tym samym skracając okres użytkowania).

Produkt działa natychmiast po otwarciu – przez 30 dni, licząc od daty otwarcia. Karta najlepiej działa w temp. ≥ 15C, w maksymalnej odległości 50 cm, podczas bezwietrznej pogody.

Nie powinno się używać karty w czasie deszczu. Nie należy mieć na sobie karty w trakcie snu. Nie należy używać w pobliżu ognia ani bezpośrednio wystawiać na słońce. Nie należy przechowywać karty w odzieży, portfelu, metalowych pojemnikach (może odbarwiać). 

Produkt wizualnie przypomina kartę - plastikowe opakowanie z otworami (jedna strona), wewnątrz którego znajduje się zaszetka z chlorine dioxide (w formie białego proszku). Należy zwracać uwagę aby otwory karty nie były odwrócone przodem do ubrania lub innych przedmiotów.

Karta nie jest produktem medycznym, spożywczym ani zabawką. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych należy przerwać użytkowanie.

Stosowanie: 

w drodze do pracy, szkoły, sklepu, w samochodzie, małych pomieszczeniach (zasięg działania około 50 cm).

Opakowanie zawiera: uchwyt w formie smyczy oraz kartę antywirusową.

Składniki: chlorine dioxide. Nie zawiera alkoholu.

Certyfikaty: CE.

Waga: ok. 23 g.

Wymiar karty: ok. 8 x 6 x 0,2 cm

Wymiar pudełka: 13 x 9 x 1,6 cm

 

Dwutlenek chloru – stan gazowy (CD)

Jest silnym środkiem przeciwdrobnoustrojowym odkrytym w 1815 r. przez  Humphrey'a Davy'ego w Anglii i od dawna stosowanym do oczyszczania wody, konserwacji żywności. Ma długą historię medyczną w procesie sterylizacji i odkażania.

W 1910 roku badaczowi o nazwisku Lewis udało się odkryć, że struktura dwutlenku chloru jest obojętnym związkiem chloru. Bardzo różni się od chloru elementarnego, zarówno pod względem budowy chemicznej, jak i zachowania. Jedną z najważniejszych cech dwutlenku chloru jest jego wysoka rozpuszczalność w wodzie, szczególnie w zimnej wodzie. Dwutlenek chloru nie ulega hydrolizie po wejściu do wody; pozostaje rozpuszczonym gazem w roztworze.

Dwutlenek chloru jest około 10 razy bardziej rozpuszczalny w wodzie niż chlor. Ma gęstość 2,4 razy większą niż powietrze i przechodzi całą reakcję chemiczną poprzez utlenianie, co zapewnia jej bezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego poprzez unikanie wytwarzania produktów ubocznych. Zdefiniowano, że:

  1. Dwutlenek chloru (CD) reaguje ze ścianą komórkową drobnoustroju, co powoduje wysokie utlenienie, który może rozbić ścianę komórkową, pozwalając (CD) na penetrację komórki drobnoustrojów.
  2. Dwutlenek chloru (CD) przerywa wiązanie siarczkowe łączące aminokwasy białek, co powoduje denaturację białek komórek bakteryjnych, a tym samym zatrzymuje rozmnażanie i wzrost drobnoustrojów.
  3. Dwutlenek chloru (CD) powoduje denaturację (RNA) kodu genetycznego drobnoustrojów, zapobiegając oporności drobnoustrojów.

 

https://www.who.int/ihr/publications/Annex7.pdf?ua=1

https://www.who.int/ipcs/publications/cicad/en/cicad37.pdf

https://www.chemicalsafetyfacts.org/chlorine-dioxide/

https://www.amazon.co.uk/s?k=chlorine+dioxide+card&qid=1591860187&ref=sr_pg_2 

https://www.lenntech.com/processes/disinfection/chemical/disinfectants-chlorine-dioxide.htm

http://www.clo2sterilization.com/

 

 

                                            File:Who logo.svg - Wikimedia Commons                     Plik:Seal of the United States Environmental Protection Agency.svg ...                      Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ...

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl